top of page

Chrüterei Stein Gruppe

Öffentlich·253 Mitglieder
Kai Allen
Kai Allen

Kucuk Ahmet Bekliyor

İzmir'de 15 ay önce lösemi teşhisi konulan 8 yaşındaki Ahmet Köksal ilik nakli olmayı beklerken 4 ayrı donör bulundu ancak hepsi nakilden vazgeçti. Kemoterapi gören ve bir süre sonra yurtdışındaki donörden nakil yapılan Köksel, 21 gün sonra yaşamını yitirdi. Ahmet'in annesi Betül Köksal (34), "Gençler, Kızılay araçlarına gidip ilik bağışçısı oluyor. Uyum sağlandığında da 'vazgeçtik' diyorlar. Nelerden vazgeçtiklerini bilmiyorlar. Bu nakli küçücük çocuklar bekliyor" dedi.

Kucuk Ahmet Bekliyor

Download: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Furluso.com%2F2uhlsD&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw1o_E0UfdfQMJZIMPFeBMm_

Bağışçı olmaya karar verdikten sonra vazgeçen donörlere seslenen Betül Köksal, "Gençler, Kızılay araçlarına gidip ilik bağışçısı oluyor. Uyum sağlandığında da 'vazgeçtik' diyorlar. Nelerden vazgeçtiklerini bilmiyorlar. Bu nakli, küçücük çocuklar bekliyor. Ne yaşadıklarını görmüyorlar. Teknoloji gelişti. Eskiden ilik omurilikten alınıyordu. Şimdi her iki koldan damar yolu açılıyor. Birinden kan alınıyor, ilik ayrıştırılıyor, diğerine kan geri veriliyor. Bağışçı 15 dakika sonra sapasağlam çıkıyor. İki gün içerisinde de hücreler yenileniyor. 'Korkmayın kötü bir şey yok' diye haykırıyoruz. Sesimiz duyulmuyor. Vazgeçecek kişiler bağışçı olmasın" diye konuştu.

Beni eski dostlar, Ahmet Bey'i yoğun bir program bekliyordu Kars'ta... Hasret giderdim, "araç" dediler, yürümeyi tercih ettim, hemşehrilerimle hasbıhal edecektim çünkü. Okulumun (Cumhuriyet Lisesi) önünden geçecektim. Karnım acıktığında, koşa koşa sığındığım "Bizim Lokanta"ya uğrayacaktım.

Kıbrıs Postası'na konuşan Latif, evrakları almak için muhtar ve polisle birlikte belediyeye gittiğini söyledi. Latif, "Bazı kişiler, emekli olmak için bekliyor. Kürşat Özer, işlem yapmamız için evrakları vermiyor, telefonlara bakmıyor. Ben de polis ve muhtarla Vadili Belediye binasına gittik, bekliyoruz" dedi.

Bu çağın 5 temasından söz ediyorum. Eğlence, özgürlük, kadın hakları, hayvan hakları ve çevre sevgisi, çocuklara buradan geliyorlar. Buradan gelirken de müzik, moda, sinema ve diziyle geliyorlar. Şöyle anlatıyorlar bunlar dinde yok. Cerrahpaşa'da 4 bin kız erkek olmak için bekliyor. Zeynep Kamil'de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor. Yaşları kaç biliyor musunuz? 12 ile 19 yaş arasında. Ve ben şuna eminim yüzde 99'unda hiçbir sorun yok. Yönlendirilmiş, özendirilmiş. Ve şunu diyor çocuklar 'cool gösteriyor'. İsimleri Ayşe, Zümra, Meryem, Asiye isimler böyle...'' diye konuştu.

Bolu'nun bağlı olduğu fayın kırılmasını beklediklerini dile getiren Ercan, "Deprem sırası Doğu'ya doğru kayarsa, Bolu'nun bulunduğu kesim yeni bir deprem üretirse eğer bu sürpriz olmaz. Düzce depreminin üretmediği bir deprem açığı vardır. Bunun da 5-6 büyüklüğünde bir deprem üretmesini bekliyorum" dedi. 041b061a72

Info

Willkommen in der Gruppe! Hier können sich Mitglieder austau...

Mitglieder

• Lynn Blattmann
  • personl niara
    personl niara
  • Paul Cox
    Paul Cox
  • Roddy Paul J
    Roddy Paul J
  • Samuel Wright
    Samuel Wright
bottom of page